Osobní bankrot

09.04.2015 07:25

Lidem, kteří se dostali do problému se svými půjčkami a jsou nyní v takové neúnosné situaci, kdy už nadále nezvládají je splácet, a hrozí jim exekuční vymáhání, se naskytla možnost tzv. Osobního bankrotu, neboli oddlužení. V překladu to znamená, že za sebe nechají své dluhy zaplatit, a svým přičiněním se budou podílet minimálně 30ti % z celkové částky všech dluhů. O celkové výši splátek rozhodne Soudní řízení, které Vám ponechá pouze životní minimum a zbytek všech případných příjmů (včetně darů a dědictví) Vám bude po dobu 5ti let odebrán.

Dále je potřeba mít na paměti, že exekutor má právo Vám zabavit veškerý majetek, který vlastníte, a prodat jej dosti pod cenou, včetně toho, že se Vám připočtou náklady za exekuční řízení, proto je Osobní bankrot dobrá volba a leckdy opravdu vysvobozením z dluhového kolotoče.

Pokud Vás situace dohnala k tomu, že jste nuceni zažádat o Osobní bankrot, jinými slovy insolvenci, tak je nutné někoho z řad odborníků požádat o sepsání Návrhu,  a podat jej k patřičnému  Krajskému soudu, a to buď formou elektronickou nebo prostřednictvím Pošty.

Návrh musí být notářsky ověřený a správně sepsaný, neboť pokud Vám žádost z nějakého chybného důvodu nebude schválená, druhou šanci zažádat už nedostanete.

 

Návrh by měl obsahovat přehled o všech Vašich dluzích, jejich výši a seznam Vašeho majetku.  Seznam všech závazků včetně vypsání jmenovitých věřitelů.Všechny možné podklady prokazující blížící se exekuci či úpadek. A pokud jste ženatý, tak pak i souhlas a podpis manžela, manželky.

 

 

Zpět

Provident půjčky © 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode