Půjčky na směnku

01.04.2014 10:29

Pokud byste si chtěli pořídit půjčku na směnku, měli byste si uvědomit pár základních věcí, než se do takového obchodu s vervou pustíte. Směnka je druh cenného papíru, díky kterému se poskytovatel může domáhat vypůjčených peněz od dlužníka velice jednoduchou a nemilou cestou.  Pokud vypršela předem stanovená doba a Vy jste doposud finanční prostředky nevrátili, pak se právě investor díky oné směnce může domáhat svých finančních prostředků, který Vám zapůjčil.

 

Půjčky na směnku jsou tedy takový druh úvěrů, kdy zapůjčené peníze nejsou jištěny žádným ručitelem ani zástavou, ale směnkou. Klient spolu se žádostí o úvěr podepisuje i směnku, která poskytovateli slouží jako záchranná berlička, pokud by došlo k tomu, že byste úvěr nesplácel. Pokud tedy klient z nějakého důvodu přestane půjčku na směnku splácet, pak tedy investor přistupuje k domáhání svých peněz pomocí směnky.

 

Půjčka na směnku má tedy pro svého vystavitele velké výhody, tudíž pokud dojde k problémům při splácení, tak se lehko přistupuje k vymáhání dlužné částky. Což pro Vás v konečné fázi jistě nebude nic příjemného, proto, pokud byste se někdy v budoucnu rozhodli o půjčku na směnku, je dobré si předem vše pečlivě rozmyslet. 

 

Pakliže se věřitel v době vymáhání obrátí na Soud, ten vydá platební rozkaz a pak už se to s Vámi jen poveze.  Dlužníkovi pak vzniká povinnost zaplatit nejen dlužnou částku do 3 pracovních dnů, ale i náklady na soudní výlohy. Pokud tak neučiníte, záhy přijde na řadu exekutor, a tam už není moc času na vyjednávání, a než se nadějete, nebudete mít kde bydlet. Proto nutno dodat, že ač jsou půjčky na směnku lákavým produktem, na druhou stranu i velmi rizikovým.

 

Další nevýhodou půjček na směnku je docela vyšší  úroková sazba, neboli RPSN, proto při ujednávání podmínek je třeba býti obezřetný a vše si propočítat předem, abychom skutečně nepřeplatili statisíce.

 

Zpět

Provident půjčky © 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode