Půjčky – srovnání

01.05.2014 10:45

V našem článku bychom Vás rádi seznámili s různými variantami úvěrů, dát důraz na to, na co je vhodné si dát pozor, co můžeme porovnat, srovnat a v čem je možno si vybírat.

V první řadě bychom si mohli půjčky rozdělit podle toho, kde je možné je získat, tudíž na ty bankovní a na nebankovní. Toto rozdělení bývá vcelku zásadní, a liší se dalšími významnými body, díky kterým je možné, či nemožné půjčku získat. Jak už samotné rozdělení napovídá, pro ty bankovní si chodíme žádat do bank, u těch nebankovních oslovujeme nebankovní sektory a investory.

Další důležitým faktorem jsou podmínky, za jakých jsou ochotni nám peníze zapůjčit. Pokud jste běžným zaměstnaným občanem na dobu neurčitou, máte vcelku slušný měsíční příjem, své úvěry jste vždy spláceli zavčas, tak by se dalo říct, že netřeba dlouhého rozmýšlení, a pro půjčku si můžete rovnou zajít do nejbližší banky, protože tam Vám zcela jistě vyhoví.
Pokud ale spadáte do sektoru lidí, kteří mají problém s podložením příjmu, nebo jejich příjem podložit lze, ale byl by nízký, nebo snad 
víte, že Vaše jméno se objevuje na listině neplatičů, pak se Váš výběr zcela jistě hodně zúží.

Úroková sazba, neboli míra je také jednou z věcí, která je důležitá na prodiskutování. V bankách se téměř nikdy nesetkáte se závrativou sazbou, ale pokud oslovíme někoho ze soukromého sektoru, tak si musíte dát pozor, kolik po Vás budou požadovat na úrocích. Někdy tyto sazby bývají vskutku převýšené, a mohly by Vás v konečné fázi dostat na mizinu.

Proto doporučujeme si pečlivě spočítat, kolik měsíčními splátkami za uplynulé roky celkem věřiteli zaplatíte. Je to jednoduchá matematika, 
kdy měsíční splátku vynásobíte počtem splátek. Vyjde Vám částka, a ta by pro Vás měla být rozhodující, a daleko pochopitelnější, než údaj 
vydávaný pod pojmem RPSN, kterému stejně nikdo nerozumí.

Co se týče sankčních poplatků, měli byste předem vědět a být obeznámeni, kolik po Vás budou chtít při opožděné splátce, či za předčasné splacení. Někdy to jsou horentní sumy, které by Vás mohli při sjednávání podmínek a smlouvy raději rovnou odradit.

Zpět

Provident půjčky © 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode